MATCH PROGRAM 2018

TIME
COURT 5
COURT 6
COURT 7
COURT 8
09:15        
BOZKURT ATABEK SERHAD VARLI MELİKE OSKAY ZEYNEP MATARACI 
vs. vs. vs. vs.
ESTEBAN REFSHAUGE ÖZGÜR ALTAN  ALEYNA TAYLANER ANDREA KUCEROVA
10:45        
ARDA BAYSAL LARA BOZAY CAN DOĞRU GÜNAY YILDIRIM
vs. vs. vs.  
ONUR ÖZÇERİ NİLÜFER ERDEM KAYGISIZ  RUSLAN ABDULLAYEV TOLGA ÖNER
12:15        
ELMAR BAGIROV AHMET YETİŞKİN  FARUK KAYMAKÇI BAHAR ÇİĞDEM KINLI SHAW
vs. vs. vs. vs.
MUZAFFER AKYILDIRIM TREVOR PEARSON HALUK ÜÇEM GÜLHAN ULUTEKİN 
13:45        
SAKİNE ÇIKMAZ XIMENA VANESSA DEL CARPIO HRVOJE CIKOVIC
BOZKURT ATABEK 
HALUK ÜÇEM
KEMAL KAYGISIZ 
vs. vs. vs.  
LARA BOUCHER EMİR ÇINAR ULAŞ KIVILCIM
HASAN MULLAHASAN 
ŞENOL ZOBOOĞLU
SABRİ BAŞ 
15:15        
BERNA KEEN NUR AKTAŞ ENGİN ERIC RUGAMBA ALEXANDRU DAN GEORGESCU 
vs. vs. vs. vs.
NESLİHAN SEVİLMİŞ AKTAŞ MERVE GÖKBEN  TOR BIRKELAND B.ATABEK / E.REFSHAUGE GALİBİ 
16:45        
ANASTASAIA ZHERDIEVA TUNA KARAVELİOĞLU
İHSAN MÜDERRİSOĞLU
ALICIA UZER GABRIEL SOPANDA
vs. vs. vs.  
S.ÇIKMAZ / L.BOUCHER
Winner
RASTISLAV KRIZAN
EMA KRIZANOVA
L.BOZAY / N.ERDEM KAYGISIZ Winner  S.VARLI / Ö.ALTAN
Winner 
18:15        
DAMIEN BOUCARD GÜLHAN ULUTEKİN
ÖZGÜR ALTAN 
VAHİD OSKAY CARLOS HERNANDEZ FIERRO 
vs. vs. vs. vs.
C.DOĞRU / R.ABDULLAYEV Winner ASLI DÖNMEZ
FRANCIS DAVRAINVILLE
CÜNEYT ERKILIÇ E.BAGIROV / M.AKYILDIRIM Winner
19:45        
CEM ULUYÜCE NATIG GULIEV ROBET BECK  B.Ç.KINLI SHAW
 Ş.ZOBOOĞLU
vs. vs. vs. vs.
F.KAYMAKÇI / H.ÜÇEM
Winner
T.PEARSON / A.YETİŞKİN Winner G.YILDIRIM / T.ÖNER
Winner
A.ZHERDIEVA
V.KHOMENKO 
19:45        
Lİ LU  KEMAL KAYGISIZ  FABIENNE PARAVICINI
DOMINIQUE PARAVICINI 
 
vs. vs. vs.  
AHMED ABDELLATİF MEHMET DORAN  G.ULUTEKİN / Ö.ALTAN
A.DÖNMEZ / F.DAVRAINVILLE Winner 
 
09:15
COURT 5
COURT 6
COURT 7
COURT 8
  POSTPONED WED. 19:00 POSTPONED WED. 10:00 POSTPONED WED. 19:00
ALEYNA TAYLANER HRVOJE CIKOVIC KEMAL KAYGISIZ AHMED ABDELLATİF
vs. vs. vs. vs.
ZEYNEP MATARACI THOMAS KELLY JAESIC PARK FRANCIS DAVRAINVILLE
10:45 POSTPONED WED. 17:00 POSTPONED TUE. 17:30 POSTPONED WED. 18:30 POSTPONED FRI. 09:00
EMA KRIZANOVA KAAN ŞERİF BAĞCI  AKIO MIYAJIMA LEVENT R. ENGİN
vs. vs. vs. vs.
EVREN ATA ENGİN RICHARD KRIZAN  MEHMET ÇOPUR TOR BIRKELAND
12:15 POSTPONED WED. 17:30 POSTPONED TUE. 11:15 POSTPONED FRI. 20:00 POSTPONED TUE. 10:15
GÜLHAN ULUTEKİN  NUR AKTAS ENGIN A.DAN GEORGESCU CEM ULUYÜCE
vs. vs. vs. vs.
X.V.DEL CARPIO  ALICIA UZER  ÖZGÜR ALTAN TREVOR PEARSON
13:45   POSTPONED MON. 16:15 POSTPONED WED. 17:15 POSTPONED TUE. 18:00
NESLİHAN S.AKTAS EMA KRIZANOVA VAHID OSKAY GÜNAY YILDIRIM
vs. vs. vs. vs.
ANASTASIA ZHERDIEVA RICHARD KRIZAN MUZAFFER AKYILDIRIM DAMIEN BOUCARD
15:15        
  KAAN ŞERİF BAĞCI     
vs.    
  CAN ERDOĞDU     
16:45        
       
     
       
18:15        
       
     
       
19:45        
       
       
       

      

TIME COURT 5 COURT 6 COURT 7 COURT 8
09:15        
  EVREN ATA ENGİN     
vs.    
  CAN ERDOĞDU     
10:45        
ENGİN SONBAY JAESIC PARK TREVOR PEARSON ANASTASIA ZHERDIEVA
vs. vs. vs. vs.
KATSUJA TAJIMA AHMED ABDELLATIF VAHID OSKAY ALEYNA TAYLANER
12:15        
EVREN ATA ENGİN  THOMAS KELLY GÜNAY YILDIRIM ZVONKO MUCUNSKI
vs. vs. vs. vs.
RICHARD KRIZAN  HAKAN ÇINAR A.D.GEORGESCU/Ö.ALTAN
Winner
RASTISLAV KRIZAN
13:45        
B.Ç.KINLI SHAW / G.ULUTEKİN  T.KARAVELİOĞLU / H.ALTINSÜ ZHERDIEVA / ABDELLATIF MEHMET ÇOPUR
vs. vs. vs. vs.
M.GÖKBEN / G.KOÇER A.KUCEROVA/ X.V.DEL CARPIO  MARKOVIC / MARKOVIC TOR BIRKELAND
15:15        
TEKDEMIR / MUCUNSKI DEL CARPIO / TELLO KARACA / AKYILDIRIM  
vs. vs. vs. vs.
ULUTEKIN / ALTAN GÖLE BENLI / TUGUTLU KRIZAN / KRIZANOVA  
16:45        
MEN'S SINGLE A M.AKYILDIRIM / C.ERKILIÇ   ONUR ÖZÇERİ
vs. vs. vs. vs.
1.SEMI FINALS H.ÇINAR / G.SOPANDA   Z.MUCUNSKI / R.KRIZAN
17:45        
A.ABDELLATIF /
NEZIH ORHON
Z.MUCUNSKI / B.C.TELLO R.KRIZAN / R.KRIZAN  R.BECK / O.ÖZÇERİ
vs. vs. vs. vs.
J.PARK / K.LEE F.KAYMAKÇI / Ö.ALTAN  Ş.ZOBOOĞLU / S.BAŞ T.SHAW / A.D. GEORGESCU
18:45        
WOMEN'S DOUBLE  WOMEN'S DOUBLE  DOUBLE MIXED DOUBLE MIXED
vs. vs. vs. vs.
1.SEMI FINALS 2.SEMI FINALS SEMI FINALS SEMI FINALS
19:45        
MEN'S DOUBLE  CIKOVIC / SALI MEN'S DOUBLE  MEN'S DOUBLE 
vs. vs. vs. vs.
QUARTER FINALS  OSKAY / SÖYLEMEZOGLU QUARTER FINALS  QUARTER FINALS 
TIME COURT 5 COURT 6 COURT 7 COURT 8
10:15        
EMA KRIZANOVA   TOR BIRKELAND ÖZGÜR ALTAN
vs.   vs. vs.
CAN ERDOĞDU   JAESIC PARK  VAHID OSKAY
11:30        
ENGIN SONBAY KELLY / PERSON SHAW / GEORGESCU GÜLHAN ULUTEKIN
vs. vs. vs. vs.
ONUR ÖZÇERI OSKAY / SOYLEMEZOGLU ZOBOOGLU / BAS A.ZHERDIEVA
12:45        
CAN ERDOĞDU EMA KRIZANOVA   A.ZHERDIEVA
A.ABDELLATIF
vs. vs.   vs.
RICHARD KRIZAN  EVREN ATA ENGIN   Z.G.BENLI
M.TUGUTLU
14:00        
K.SMITH
I.TEKDEMIR
    MEN'S DOUBLE
vs. vs. vs. vs.
T.KULESSA
A.ZHERDIEVA
    FINAL
 

HOME  |  ABOUT US  |  NEWS ARCHIVES  |  PLAYERS MATCHES RULES PHOTO GALLERY  |  VIDEO GALLERY  |  APPLICATION  |  CONTACT