MATCH PROGRAM 2017

TIME
COURT 5
COURT 6
COURT 7
COURT 8
09:15
DOUBLE MIXED WOMEN'S SINGLE MEN'S SINGLE B MEN'S SINGLE C

CHRISTOPHE GOUJON
ELSA JOUANOLOU

SAKINE ÇIKMAZ FACUNDO CUEVAS ALEX MORGUNOV
VS. VS. VS. VS.
EBRU KISLALI
MURAT KISLALI
YESIM PAZARCI ALEXANDRU
DAN GEORGESCU
ZEKI GÜNES
10:15
MEN'S SINGLE B MEN'S SINGLE A WOMEN'S SINGLE MEN'S SINGLE B
BOZKURT ATABEK HRVOJE CIKOVIC PASSANT MAHMOUD MICHAEL RUPP
VS. VS. VS. VS.
HRVOJE CIKOVIC MEDER ABAKIROV KATHRYN GHENT VACHESLAV KHOMENKO
11:30
DOUBLE MIXED MEN'S SINGLE B DOUBLE MIXED MEN'S SINGLE A

GEORGES FABER
BARBARA FABER-MOHR

ÖZGÜR KIVANÇ ALTAN

THOMAS BERGENHOLTZ
ANNA ÖNNERED

SENOL ZOBOOGLU
VS. VS. VS. VS.
KARL KULESSA
NIL MEMISOGLU
GABRIEL SOPANDA CAN SOLMAZ
ANDREA KUCEROVA
ZVONKO MUCUNSKI
12:45
DOUBLE MIXED MEN'S SINGLE C

MEN'S DOUBLE

MEN'S SINGLE B

HAKAN ÇINAR
KATHRYN GHENT

CAN DOĞRU ELO VARELA ERASHEVA
BERNARDO CORDOVA
ONUR ÖZÇERI
VS.
vs.
VS. VS.
VIKAS SLATHIA
PRAANYA SLATHIA
JINSHI LIU TAKAO ITO
FACUNDO CUEVAS
ORHAN GÜRSESLI
14:00
DOUBLE MIXED MEN'S SINGLE C WOMEN'S SINGLE

MEN'S DOUBLE

SINEM ALPTEKIN
AHMET YETISKIN

AHMED ABDELLATIF XIMENA V. DEL CARPIO SENOL ZOBOOGLU
SABRI BAS
VS.
vs.
VS. VS.
STALIN BABU CHEEKATLA
SRESHTA CHEEKATLA
CEM ULUYÜCE ANDREA KUCEROVA GÜNAY YILDIRIM
YALÇIN TASHAN
15:15

MEN'S DOUBLE

MEN'S SINGLE B MEN'S SINGLE A WOMEN'S SINGLE
ATABEK BOZKURT
OGUZ SOYLEMEZOGLU
SERGIO SCODANIBBIO AZER ALIKALFIC GÜLHAN ULUTEKIN
VS. VS. VS. VS.
HRVOJE CIKOVIC
JULIAN CIKOVIC
SERHAT GÜRLER NATIG GULIEV ALICIA FERNANDA
QUIJANO UZER
16:30
DOUBLE MIXED

MEN'S DOUBLE

MEN'S DOUBLE

MEN'S SINGLE C

JULIAN CIKOVIC
GÜLÇIN TOPUZ

HAKAN ÇINAR
SERGIO SCODANIBBIO
VOLKAN COSKUN
MICHAEL FENOUD
NORMAN PFLANZ
VS. VS. VS.
vs.
BAHAR Ç. KINLI SHAW
TERRY P .SHAW
NORM PFLANZ
ARTIYUT CHAITHAMMARIT
ZVONKO MUCUNSKI
GABRIEL SOPANDA
STALIN BABU
CHEEKATLA
17:45

MEN'S DOUBLE

MEN'S SINGLE B WOMEN'S SINGLE DOUBLE MIXED
AHMED ABDELLATIF
ORHAN GÜRSESLI
BERK BOZKURT SEDA DEVELI

ALICIA F.QUIJANO UZER
MARCELO V. ERASHEVA

VS. VS. VS. VS.
KUTAY KAYGISIZ
BERKANT SALI
TAKAO ITO BAHAR Ç. KINLI SHAW DOMINIQUE PARAVICINI
FABIENNE PARAVICINI
19:00
MEN'S SINGLE A DOUBLE MIXED

MEN'S DOUBLE

MEN'S SINGLE B
TERRY PAUL SHAW

EMIR ÇINAR
BERNARDO CORDOVA

STALIN BABU CHEEKATLA
VIKAS SLATHIA
JAESIC PARK
VS. VS. VS. VS.
THOMAS BERGENHOLTZ ÖZGÜR KIVANÇ ALTAN
GÜLHAN ULUTEKIN
NEZIH ORHON
KARL KULESSA
TOR KRISTIAN BIRKELAND
TIME
COURT 5
COURT 6
COURT 7
COURT 8
10:15
DOUBLE MIXED   DOUBLE MIXED DOUBLE MIXED

TIGHEREDAS ALEM KULESS
NEZIH ORHON

 

KATHERINE SMITH
SERGIO SCODANIBBIO

GÜNES DURMUS
CENGIZ DURMUS

VS.

vs.

VS. VS.
JULIAN CIKOVIC-GÜLÇIN TOPUZ vs.
BAHAR Ç.KINLI SHAW - TERRY P.SHAW
(Winner)
  H. ÇINAR-K. GHENT
V.SLATHIA-P.SLATHIA
(Winner)
T.BERGENHOLTZ-A.ÖNNERED
C.SOLMAZ-A.KUVEROVA
(Winner)
11:30

MEN'S SINGLE A

MEN'S SINGLE B

MEN'S SINGLE C

MEN'S SINGLE A

KUTAY KAYGISIZ

PARK-BIRKELAND
(Winner)

CHRISTIAN BELET

GEORGES FABER
vs.

vs.

vs. vs.

BERKANT SALI

SCODANIBBIO-GÜRLER
(Winner)

CAN DOĞRU
JINSHI LIU
(Winner)
MEDER ABAKIROV-
HRVOJE CIKOVIC
(Winner)
12:45

MEN'S SINGLE A

MEN'S SINGLE B

MEN'S SINGLE C

DOUBLE MIXED

AZER ALIKALFIC
NATIG GULIEV
(Winner)

CIKOVIC-BOZKURT
(Winner)
LI LIU QUARTER FINAL
vs. vs. vs. vs.

TOMAS BERGENHOLTZ
TERRY PAUL SHAW
(Winner)

ÖZÇERI-GÜRSESLI
(Winner)

ZEKI GÜNES-
ALEX MORGUNOV
(Winner)

 
14:00

MEN'S SINGLE C

MEN'S SINGLE C

DOUBLE MIXED MEN'S SINGLE A

AHMET YETISKIN

SUPHI SÖZERI QUARTER FINAL

LUCAS KRASOWSKI

vs. vs. vs. vs.

NORMAN PFLANZ
STALIN BABU CHEEKATLA
(Winner)

AHMED ABDELLATIF
CEM ULUYÜCE
(Winner)

 

SENOL ZOBOOGLU
ZVONKO MUCUNSKI
(winner)

15:15

WOMEN'S SINGLE

WOMEN'S SINGLE

WOMEN'S SINGLE

MEN'S SINGLE B

BARBARA FABER MOHR

SEDA DEVELI-
BAHAR Ç.KINLI
(Winner)

MARIA BELET

ALTAN-SOPANDA
(Winner)
vs. vs. vs.

vs.

SAKINE ÇIKMAZ
YESIM PAZARCI
(winner)

ANNA ÖNNERED

PASSANT MAHMOUD
KATHRYN GHENT
(winner)

CUEVAS-GEORGESCU
(Winner)

16:30

MEN'S DOUBLE

MEN'S DOUBLE

WOMEN'S SINGLE

MEN'S SINGLE B

ATABEK-SÖYLEMEZOGLU
CIKOVIC-CIKOVIC
(Winner)
ABDELLATIF-GURSESLI
KAYGUSUZ-SALI
(Winner)

ALICIA F. QUIJANO UZER
GÜLHAN ULUTEKİN
(Winner)

RUPP-KHOMENKO
(Winner)
vs. vs. vs.

vs.

COSKUN-FENOUD
MUCUNSKI-SOPANDA
(Winner)

ZOBOOGLU-BAS
YILDIRIM-TASHAN
(Winner)

ANDREA KUCEROVA
XIMENA V. DEL CARPIO
(Winner)

BOZKURT-ITO
(Winner)

17:45
DOUBLE MIXED DOUBLE MIXED

MEN'S DOUBLE

 
QUARTER FINAL QUARTER FINAL ERASHEVA-CORDOVA TEL
ITO-CUEVAS
(Winner)
 
vs. vs. vs.

vs.

       
19:15
       
       
VS. vs.

vs.

vs.

       
TIME
COURT 5
COURT 6
COURT 7
COURT 8
10:15
MEN'S SINGLE A

WOMEN'S SINGLE

MEN'S SINGLE C

WOMEN'S DOUBLE

LUCAS KRASOWSKI

BARBARA FABER MOHR

ALEX MORGUNOV

EMIR CINAR
ALICIA F.QUIJANO UZER

VS.

vs.

vs.

vs.

ZVONKO MUCUNSKI GÜLHAN ULUTEKIN

BELET-DOGRU
(Winner)

ALARA ALTAY
DERIN BALIKCIOGLU

11:30
MEN'S CONSOLATION JUNIOR JUNIOR

WOMEN'S SINGLE

AHMED ABDELLATIF

ALÇA ILSU YARDIMCI

MERVE ILGIN ATLI

ANNA ÖNNERED

vs.

vs. vs. vs.

ONUR ÖZÇERI

SRESHTA CHEEKATLA

PRAANYA SLATHIA

KATHRYN GHENT
12:45
MEN'S SINGLE B MEN'S SINGLE C JUNIOR MEN'S SINGLE A

BERK BOZKURT

AHMET YETISKIN

ALARA ALTAY

THOMAS BERGENHOLTZ

vs. vs. vs. VS.

JULIAN CIKOVIC

CEM ULUYÜCE

IPEK BATTAL

MUCUNSKI-KRASOWSKI
(Winner)
13:45
MEN'S SINGLE B

MEN'S DOUBLE

DOUBLE MIXED MEN'S CONSOLATION

JAESIC PARK

BOZKURT ATABEK
OGUZ SÖYLEMEZOGLU

GEORGE FABER
BARBARA FABER-MOHR

SERGIO SCODANIBBIO

VS. VS. VS. VS.
ÖZGÜR KIVANÇ ALTIN

NEZIH ORHUN
KARL KULESSA

HAKAN ÇINAR
KATHRYN GHENT

MICHAEL RUPP

14:45

MEN'S CONSOLATION MEN'S CONSOLATION MEN'S CONSOLATION MEN'S CONSOLATION

SERHAT GÜRLER

GABRIEL SOPANDA

BAHAR ÇİĞDEM SHAW
TERRY PAUL SHAW

DOMINIQUE PARAVICINI
FABIENNE PARAVICINI

VS. VS. VS. VS.

JINSHU LU

TAKAO ITO

EMIR ÇINAR
BERNARDO CORDOVA

VIKAS SLAATHIA
PRAANYA SLAATHIA

15:45

WOMEN'S DOUBLE

MEN'S CONSOLATION MEN'S SINGLE A  

SINEM ALPTEKIN
KATHERINE ROOK

TOR KRISTIAN BIRKELAND

GEORGE FABER

 

vs.

VS. VS.

vs.

IPEK TEKDEMIR
KATHERINE SMITH

VIACHESLAV KHOMENKO

KUTAY KAYGISIZ  
16:45
DOUBLE MIXED MEN'S CONSOLATION MEN'S CONSOLATION

WOMEN'S DOUBLE

SINEM ALPTEKIN
AHMET YETISKIN

SCODANIBBIO-RUPP
(Winner)

SOPANDA-ITO
(Winner)

TIGHEREDA ALEM KULESSA
NIL MEMISOGLU

vs.

VS. VS.

vs.

JULIAN CIKOVIC
GÜLÇIN TOPUZ

GÜRLER-LU
(Winner)

ZEKI GÜNEŞ

PASSANT MAHMOUD
ANDREA KUCEEROVA

18:00
MEN'S CONSOLATION

WOMEN'S DOUBLE

MIX CONSOLATION

MIXED CONSOLATION

BIRKELAND-KHOMENKO
(Winner)

KULESSA-MEMISOGLU
MAHMOUD-KUCEEROVA
(Winner)

ÇINAR-BERNARDO
SHAW-SHAW
(Winner)

SENOL ZOBOOGLU
PASSANT MAHMOUD

VS.

vs.

VS. VS.

SENOL ZOBOOGLU

ÇINAR-UZER
ALTAY-BALIKÇIOGLU
(Winner)

CAN SOLMAZ
ANNA KUCEROVA

ÖZGÜR KIVANÇ ALTAN
GÜLHAN ULUTEKIN

19:15

MIXED CONSOLATION

MIXED CONSOLATION

MIXED CONSOLATION

 

TIGHEREDA ALEM KULESSA
NEZIH ORHON

IPEK TEKDEMIR
MICHAEL RUPP

TEKDEMIR-RUPP
GOUJON-JOUANOLOU
(Winner)

 
VS. VS. VS.

vs.

PARAVICINI-PARAVICINI
SLATHIA-SLATHIA
(Winner)

CHRISTOPHE GOUJON
ELSA JOUANOGLU

KARL KULESSA
NIL MEMISOGLU

 
TIME
COURT 5
COURT 6
COURT 7
COURT 8
09:30
MEN'S CONSOLATION

MIXED CONSOLATION

MIXED CONSOLATION

 
SERHAT GÜRLER

TIGHEREDAS ALEM KULESSA
NEZIH ORHON

KARL KULESSA
N
IL MEMISOGLU

 

vs.

vs.

vs.

vs.

VACHESLAV KHOMENKO

SENOL ZOBOOGLU
PASSANT MAHMOUD

CAN SOLMAZ
ANNA KUCEROVA

 
10:15

MEN'S SINGLE C

MEN'S SINGLE A

MEN'S CONSOLATION JUNIOR
CAN DOGRU KUTAY KAYGISIZ ONUR ÖZÇERI

PRAANYA SLATHIA

vs.

vs.

vs.

vs.
AHMET YETISKIN

GEORGE FABER

TAKAO ITO

IPEK BATTAL

11:30

WOMEN'S SINGLE

JUNIOR

MIXED CONSOLATION

MEN'S DOUBLE

BARBARA FABER-MOHR

RANIA HATIPOGLU

TIGHEREDAS ALEM KULESSA
NEZIH ORHON

HAKAN ÇINAR
SERGIO SCODANIBBIO

vs. vs. VS. VS.

KATHRYN GHENT

AYCA ILSU YARDIMCI

KARL KULESSA
N
IL MEMISOGLU

KUTAY KAYGISIZ
BERKANT SALI
12:45

MEN'S DOUBLE

MEN'S SINGLE A

WOMEN'S DOUBLE

MEN'S CONSOLATION

KUTAY KAYGISIZ
BERKANT SALI

LUCAS KRASOWSKI

IPEK TEKDEMIR
KATHERINE SMITH

TAKAO ITO
VS.

vs.

vs.

vs.

NEZIH ORHON
KARL KULESSA

GEORGES FABER

NIL MEMISOGLU
ALEM TIGHEREDA

VIACHESLAV
KHOMENKO

14:00
DOUBLE MIXED JUNIOR

MEN'S SINGLE B

 

SINEM ALPTEKIN
AHMET YETISKIN

AYCA ILSU YARDIMCI

JULIAN CIKOVIC

 
vs. vs.

vs.

vs.

GEORGES FABER
BARBARA FABER-MOHR

PRAANYA SLATHIA

ÖZGÜR KIVANÇ ALTAN

 
 

HOME  |  ABOUT US  |  NEWS ARCHIVES  |  PLAYERS MATCHES RULES PHOTO GALLERY  |  VIDEO GALLERY  |  APPLICATION  |  CONTACT